Podstawy handlu towarem z chin

Profesjonalne usługi meblowe

Podstawy handlu towarem z chin

Rozpoczęcie działalności importowo-eksportowej z biznesmenami w Chinach wymaga nie tylko standardowej znajomości tego biznesu, ale wymaga dogłębnej znajomości chińskiego stylu prowadzenia biznesu. Dla firm lub osób prywatnych, które chcą importować z Chin, istotne jest, aby kierowały się odpowiednią etykietą biznesową.

Handel towarem z Chin na zagranicznych rynkach

opłacalny handel towarem z chinTo może wydawać się frustrujące, gdy biznes oznacza terminy i szybkie transakcje, zwłaszcza gdy istnieją możliwości biznesowe związane z importem i eksportem, które należy wykorzystać tak szybko, jak to możliwe, zanim inny biznesmen zajmie się tym jako pierwszy. Nie minęło dużo czasu, odkąd Chiny weszły na rynek międzynarodowy. Wielu chińskich biznesmenów, a także ich rządowi, wciąż brakuje doświadczenia w zawieraniu międzynarodowych transakcji biznesowych. Negocjacje mogą być szybkie lub powolne w zależności od tego, jak patrzą na ryzyko transakcji i od tego, jak silne nawiązały relacje z zagraniczną firmą, która chce prowadzić opłacalny handel towarem z chin. Silne i bezpieczne relacje biznesowe w chińskim biznesie zaczynają się od relacji osobistych, które przechodzą przez weryfikację bezpieczeństwa i zaufania, zanim przekształcą się w biznes. Nie tylko pieniądze czy biznes są głównym czynnikiem w relacjach; pociąga za sobą wiarygodność, niezawodność i zrozumienie. Kultywowanie osobistych relacji da zagranicznym biznesmenom większe szanse na zawieranie zyskownych transakcji importowych z chińskimi biznesmenami. Większość chińskich firm stawia na bezpieczne negocjacje biznesowe o niskim ryzyku i prowadzi interesy tylko z biznesmenami, którzy przeszli test siły charakteru. Guanxi, w dosłownym znaczeniu, to relacje. Jest to sieć powiązań firm i osób zajmujących się obrotem gospodarczym. Odpowiednie guanxi określi, czy relacja biznesowa będzie się rozwijać i odnosić sukcesy. Budowanie guanxi z rządem ostatecznie określi, jak konkurencyjna będzie nasza firma w swoich transakcjach biznesowych w Chinach. Dla chińskich biznesmenów guanxi to honor, dotrzymywanie obietnic, uprzejme traktowanie, częste kontakty, wiarygodność oraz dawanie im twarzy z szacunkiem i lojalnością.

Ponieważ guanxi jest kruche, należy je pielęgnować, aby trwałe relacje biznesowe w imporcie były trwałe. Pamiętanie o tych wszystkich rzeczach pomogłoby nam wykorzystać modę na import tanich produktów z Chin i zbudować dochodowy biznes importowy.