Wytrzymałe obuwie robocze

Profesjonalne usługi meblowe

Wytrzymałe obuwie robocze

Zakład przemysłowy nie należał do najbezpieczniejszych miejsc, i ubranie robocze było wymogiem absolutnie koniecznym, nie tylko ze względu na przepisy bhp, ale również dla bezpieczeństwa. W wielu miejscach zakładu nietrudno było o urazy i wypadki w razie niezachowania odpowiedniego poziomu ostrożności.

Buty ochronne do zakładu pracy

Buty roboczePraca przy maszynach produkcyjnych wymagała przede wszystkim użycia wysokiej jakości butów ochronnych, gdyż wystarczył jeden nieostrożny ruch, a wypadek był gotowy. Dlatego też, wszyscy pracownicy wyekwipowani byli w mocne i wytrzymałe buty robocze, które powierzchownie były bardzo podobne do obuwia trekkingowego, lub też ciężkich butów wojskowych. Obuwie to przede wszystkim miało chronić nogi przed uderzeniami podczas pracy, więc zewnętrzna powłoka wykonana była z grubej skóry, amortyzującej uderzenia, a wewnątrz wzmocnione zostały stalowymi wkładkami, mogącymi osłonić użytkownika przed kontuzjami spowodowanymi upuszczeniem znacznego ciężaru na stopę, czy też przed uderzeniami w trakcie pracy. Buty takie były ciężkie i posiadały bardzo głęboko profilowaną, grubą podeszwę z wytrzymałej gumy, podobnej do materiału z jakiego wykonane były stroje i rękawice ochronne, które odporne były na działanie chemikaliów, używanych przy pracy. Gruba podeszwa pomagała również utrzymać równowagę na mokrej powierzchni, i przydawała się szczególnie zimą, podczas pracy na zewnątrz budynków.

Jednak mimo wielu walorów ochronnych, obuwie robocze musiało być również wygodne, gdyż było używane do wielogodzinnej pracy. Wielu pracowników porównywało wygodę noszenia owego obuwia do tej, jaką zapewniały ciężkie buty górskie, i nikt jeszcze nie skarżył się na niewygodę, nawet po całym dniu spędzonym na stanowisku pracy.