Usuwanie rys z szyb

Profesjonalne usługi meblowe

Usuwanie rys z szyb

Nasze auto wygląda fenomenalnie, gdyż jest czyste i zadbane z zewnątrz, jak i w środku. Mimo to zauważamy rysy na szybach auta i nie jesteśmy pewni dlaczego się tak stało. Odpowiedzi może być kilka, a każda z nich dotyczy nas samych, jak i czynników zewnętrznych. Kiedy już powstaną warto wiedzieć jak możemy je usunąć.

Banalne polerowanie zarysowań

polerowanie szkłaZanim zabierzemy się do polerowania warto zwrócić uwagę na to co może powodować problem zarysowań szyb. Czy przypadkiem nasze wycieraczki są w pełni sprawne albo nie użyliśmy ich na sucho. A może powodem są biegające z piaskiem dzieci na podwórku. Czasami zwykła ścierka może powodować rysy, które będą wymagały od nas polerowanie szkła. Kiedy jesteśmy już świadomi co powoduje zarysowania zmieńmy to. Nowe wycieraczki, które tym razem będziemy regularnie sprawdzać, ręcznik papierowy do wycierania zamiast starej ścierki i może dobrze byłoby zainwestować trochę funduszy na płachtę służącą do zabezpieczenia naszego pojazdu. Mając te wszystkie elementy będziemy pewni, iż następnym razem rysy nie pojawią się tak szybko. Jednak jak już są musimy je usunąć niezwłocznie. Możemy to zrobić w bardzo prosty sposób jakim jest zakup filcu i pasty polerskiej. Z tymi dwoma rzeczami z łatwością wypolerujemy nasze zarysowania. Pamiętajmy jedynie, aby powierzchnia polerowana była w pełni czysta, odtłuszczona i osuszona. To zapewni nam najlepsze efekty, które możemy zwiększyć poprzez nagrzanie szyby.

Dbajmy o to, aby odpowiednio polerować szyby w naszym aucie, jednak zanim przejdziemy do tego kroku zadbajmy o usunięcie wszystkich czynników powodujących ten problem. Warto też mieć zawsze w swoim domu filc i pastę polerską, abyśmy mogli jak najszybciej przejść do usuwania zauważonych przez nas zarysowań.