Usługa fachowego izolowania pianą

Profesjonalne usługi meblowe

Usługa fachowego izolowania pianą

Wykonywanie izolacji natryskowych następuje w efekcie nakładania piany poliuretanowej. Od kilku lat metoda ta zyskuje na popularności. Warto więc dokładnie dowiedzieć się, jakie zalety oraz wady ma taka piana, a także czy jest ona lepsza od standardowych rozwiązań. Jednocześnie warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać profesjonalną firmę zajmującą się izolacjami wykonywanymi pianą.

Zastosowania izolacji pianą

fachowe izolacje pianąPoprzez wykorzystanie metody natrysku, możliwe jest izolowanie dużej ilości elementów nieruchomości, zaczynając od fundamentów, a kończąc na dachu. Jest to jedna z najszybciej wykonywanych metod ocieplania. Warto wybierać wyłącznie fachowe izolacje pianą. Piana poliuretanowa (inaczej określana pianą PUR) jest materiałem wytwarzanym bezpośrednio na budowie z wykorzystaniem gotowych składników oraz nanoszonym na poszczególne powierzchnie z wykorzystaniem specjalnego agregatu. W odróżnieniu od wykonywania ocieplenia wełną albo styropianem, nałożenie piany nie będzie możliwe samodzielnie i z tego powodu konieczne jest skorzystanie z profesjonalnej firmy. Warto mieć świadomość, iż na rynku można spotkać dwa typy piany poliuretanowej, jaka jest nakładana natryskowo. Piana zamkniętokomórkowa składa się z mikroskopijnych pęcherzyków i może być stosowana w zbliżonych miejscach do tradycyjnego styropianu oraz płyt poliuretanowych. Jest ona lekka, ma wysoką odporność na wodę oraz ma doskonałą izolacyjność termiczną. Po całkowitym wyschnięciu jest twarda oraz sztywna, więc podatną na naprężenia. Odmiennym produktem jest piana otwartokomórkowa, która ma strukturę przypominającą gąbkę. Ma ona nieco gorszą izolacyjność termiczną, niż w przypadku piany zamkniętokomórkowej. Jest bardzo lekka i paroprzepuszczalna, dlatego wykorzystuje się ją jako alternatywę wełny mineralnej, wełny drzewnej oraz celulozy. Dodatkowo jest elastyczna i może być znacznie bardziej nasiąkliwa, dlatego zalecane jest wykonanie paroizolacji w wewnętrznej części budynku.

Oba rodzaje piany poliuretanowej są odporne na działanie promieni ultrafioletowych, dlatego powinny być chronione przed słońcem. Dodatkowo pianę otwartokomórkową należy nanosić pomiędzy elementy konstrukcji, takie jak legary czy krokwie. Ze względu na fakt, iż materiał jest produkowany na miejscu, warto skontrolować czy pojemniki ze składnikami są fabrycznie zamknięte. Zdarzają się bowiem przypadku rozcieńczania składników wodą.