Śpiwór niemowlęcy idealny na początek!

Profesjonalne usługi meblowe

Śpiwór niemowlęcy idealny na początek!

Warto zwrócić uwagę na śpiworek dla niemowlaka, jako uniwersalne rozwiązanie do zapewnienia niemowlęciu ciepła i komfortu snu, czy odpoczynku. Wybiera się je z myślą o pościeli do łóżeczka. Są równie doskonałe jako pościel do wózka. Pełnią przecież rolę kocyka, czy kołderki, chronią przed zmarznięciem.

Dlaczego warto zakupić śpiworki?

śpiwór dla niemowlakaŚpiworki warto jest zakupić ponieważ można w nich nosić dzieci, brać na ręce, utrzymując tym samym stałą temperaturę i nie tracić czasu na przebieranie, gdy trzeba coś szybko załatwić. Mają tą przewagę nad kocykami, że dużo łatwiej je wyprać. Ogromną zaletą, którą niesie za sobą śpiwór dla niemowlaka jest zapięcie na zamek błyskawiczny oraz subtelnie zakamuflowane na ramionkach napy nie zawierające niklu. Dziecko ma rączki na wierzchu. Dla nóżek jest sporo miejsca. Podczas sennych wygibasów nie zgubi przykrycia, nie obudzi się z zimna a wolne rączki ułatwiają przybranie wygodnych pozycji. Są szyte z tkanin atestowanych, bezpiecznych dla dzieci, kolorowych, mięciutkich. Niektóre są ocieplane, inne typowo wiosenne. Śpiworek do spania dla niemowlaka przypomina kształtem kamizelkę zszytą na dole i zapinaną na suwak. Dziecko w śpiworku wystawia na zewnątrz tylko główkę i rączki, jest cały czas przykryte, nie rozkopuje się. Co ważne, śpiworka nie da się założyć sobie na główkę podczas snu. Warto kupić śpiworek zwłaszcza na pierwsze półrocze życia niemowlęcia, ale dzieci do 3. roku także z niego skorzystają. Śpiworki do spania występują w dwóch różnych wariantach – letnim i zimowym. Różnią się przede wszystkim grubością i wypełnieniem. Istnieją również śpiworki całoroczne, np. takie z odpinanymi rękawkami. Na niektórych śpiworkach znajdziesz oznaczenie TOG. Wskaźnik ten pokazuje stopień grubości materiału w odniesieniu do temperatury panującej w otoczeniu.

Dzięki dobrze dobranemu śpiworkowi łatwiej zadbać o odpowiednio niską temperaturę w pokoju dziecka w nocy. Eksperci są zgodni, że nie powinna ona przekraczać 20 stopni C, tymczasem wielu rodzicom wydaje się, że to zbyt mało, szczególnie jeśli niemowlę zrzuca kołderkę podczas snu, tym samym tracąc odpowiednią dla niego temperaturę.