Przechowywanie Adblue w zbiornikach

Profesjonalne usługi meblowe

Przechowywanie Adblue w zbiornikach

W świecie motoryzacji każdego roku coraz częściej stają się bardziej rygorystyczne normy emisji spalin w samochodach. Szczególnie ciężko mają posiadacze aut z silnikami diesla, które ze względu na spalane paliwo uwalniają do atmosfery w procesie spalania wiele szkodliwych związków. Takim autom trudno jest przejść testy emisji, dlatego w nowych autach z tymi silnikami montuje się instalacje do dozowania specjalnego dodatku zwanego Adblue.

Zbiorniki do Adblue

zbiornik adblueSubstancja o której mowa to płynna forma mocznika stężona w proporcji około jednej trzeciej. Związki chemiczne w nim zawarte po kontakcie z niektórymi szkodliwymi substancjami, eliminują je przekształcając na związki neutralne dla środowiska. Z tych właściwości wynika właśnie stosowanie tego środka w nowych autach z silnikami diesla. Adblue jest dozowany w sposób kontrolowany do katalizatora pojazdów, i tylko w ściśle określonych warunkach temperaturowych, gdzie szkodliwe substancje są wytwarzane w silniku w ponadnormowych ilościach. Dzięki takiemu procesowi następuje ich neutralizacja. Adblue możemy zatankować na stacjach paliw lub zakupić specjalny przeznaczony do tego zbiornik i tankować go w zakresie własnego gospodarstwa. Tą opcje wybierają szczególnie rolnicy i firmy transportowe o dużej flocie pojazdów. Konstrukcja z jakiej jest zbudowany zbiornik Adblue to typowy materiał z tworzyw sztucznych o pojemności ok tysiąca litrów, choć mogą być również większe. Występuje w formie jedno lub dwupłaszczowej. Drugi typ jest szczególnie polecany ze względu na bezpieczeństwo i ekologię, gdyż w przypadku uszkodzenia wewnętrznej warstwy tworzywa płyn zatrzyma się w strefie buforowej pomiędzy warstwami skąd może zostać łatwo odzyskany i przelany do nieuszkodzonego zbiornika. Częstym wyposażeniem tych zbiorników jest mała pompka paliwowa wraz z wbudowanym licznikiem i pistoletem , co ułatwia dozowanie Adblue do pojazdów.

Konieczność wykorzystania Adblue w nowoczesnych pojazdach jest podyktowana warunkami normy emisji spalin. Użytkownicy nie mają wyboru więc dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w odpowiedni zbiornik i dozowanie Adblue samemu. Własny zbiornik to również uniknięcie płacenia marży na stacjach paliw co pozwoli zaoszczędzić pewną część pieniędzy wydanych na ten dodatek.