Podłogi rusztowe dla świń

Profesjonalne usługi meblowe

Podłogi rusztowe dla świń

Istotną rolą w hodowli zwierząt w rolnictwie jest zapewnienie im odpowiednich warunków. To one są podstawą jakości i ilości produkcji. Wyposażenie budynków inwentarskich ma wpływ na dobrostan trzymanych w nich zwierząt. Wiele firm oferuje kompleksowe wyposażenie chlewni, które uwzględnia potrzeby zwierząt i warunki sanitarne.

Podłoga dla trzody z rusztów betonowych

ruszta betonowe dla trzodyJednym z podstawowych elementów wyposażenia chlewni są ruszta betonowe dla trzody. Są one układane na podciągać betonowych przypominających długie belki. Ruszta wykonane są odpornego na ścieranie i pękanie betonu. Możemy w zależności od wieku zwierząt dobrać szerokość szczelin w podłodze rusztowej. Najczęściej ten typ podłogi wybierany jest do pomieszczeń przeznaczonych dla tuczników w utrzymaniu grupowym. Ruszty są przyjazne dla zwierząt. Ich powierzchnia zapewnia optymalną szorstkość aby zwierzęta nie ,ślizgały się. Ten typ odłogi pomaga w utrzymaniu czystości w chlewni. Łatwo się je czyści. Wystarczy spłukać je silnym strumieniem wody. Dzięki szczelinom wszystkie nieczystości spływają pod ruszt pod którym znajduje się system kanalizacji – kilku metrowej głębokości rowy. Rusztów betonowych jest kilka rodzajów. Inne są dla tuczników inne dla macior. Jest to związane z wagą zwierząt. Tuczniki hoduje się do wagi 120 kg, lochy i to prośne potrafią ważyć dużo więcej. Dlatego dla macior przewidziane są bardziej wytrzymałe ruszta. Mogą być tak jak dla tuczników, szczelinowe, lub pełne. Pełny ruszt umieszcza się najczęściej w kojcach porodowych w miejscach dla karmienia prosiąt i częściowo w jarzmach porodowych.

Wykonanie rusztowej podłogi nie jest niczym skomplikowanym a gwarantuje bardziej higieniczne warunku utrzymania zwierząt co przekłada się na ich stan zdrowia. Jest to również istotne dla dezynfekcji przed wprowadzeniem do kojców nowych grup zwierząt.