Okazje na rynku nieruchomości – jak je znaleźć?

Profesjonalne usługi meblowe

Okazje na rynku nieruchomości – jak je znaleźć?

„Perełki” na rynku nieruchomości to marzenie każdego inwestora. Trafiona okazja inwestycyjna to często okazja zarobienia na prawdę atrakcyjnej sumy. W tym miejscu zapewne każdy z nas zada sobie pytanie: jak do niech dotrzeć? Wymarzoną opcją zdają się być licytacje komornicze, jednak w tym przypadku sam egzekutor zarabia na transakcji około 15%. Idealnym rozwiązaniem byłaby także możliwość dotarcia do klienta, który jak najszybciej chciałby pozbyć się swojej nieruchomości. Jak to zrobić?

Jak dotrzeć do nieruchomości „pod wodą”?

segmentowy dom na sprzedaż - pomorskieWedług danych opublikowanych przez KRD szacuje się, że łączna suma długów właścicieli mieszkań względem wspólnot mieszkaniowych to nawet 372 mln zł. Dostępne informacje dotyczą jednak wyłącznie zadłużenia związanego z opłatami cyklicznymi (czynsze), nie uwzględniając zaniechań w spłacie rat kredytów hipotecznych, w związku z czym potencjał rynku w zakresie szukania okazji inwestycyjnych jest na prawdę ogromny. Jakiś czas temu udało mi się zaleźć ogłoszenie, w którym oferowano segmentowy dom na sprzedaż – pomorskie to atrakcyjna lokalizacja, jeżeli myślimy o inwestycji pod kątem najmu długoterminowego. Cena, którą proponował sprzedający oscylowała znacznie poniżej średniej rynkowej w odniesieniu do rynku lokalnego na terenie województwa, dlatego postanowiłam umówić się na prezentację nieruchomości. Takie okazje zdarzają się jednak stosunkowo rzadko. Często mówi się, że inwestor to biznesmen z duszą psychologa. Kluczem do sukcesu w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych jest nie tylko umiejętność szukania, ale przede wszystkim budowanie sieci kontaktów. Aktywna współpraca z pośrednikami czy pracownikami placówek bankowych może znacznie ułatwić nam budowanie stabilnych modeli biznesowych, ale także pomoże zbudować markę osobistą.

Poza tymi dwoma kanałami sprzedaży warto także porozmawiać z właścicielami i zarządcami wspólnot mieszkaniowych. Dzięki aktywnej współpracy z przedstawicielami wspólnot mieszkaniowych, mamy szansę na to, że z biegiem czasu wypracujemy sobie także zaufanie wśród ludzi. Powszechnie wiadomo jest, że lepiej i korzystniej dla właściciela jest sprzedać mieszkanie inwestorowi, aniżeli doprowadzić do wystosowania przez bank pisma procesowego, a w efekcie- przeprowadzenia licytacji komorniczej.