Ochroń Twoje dziecko przez telefon

Profesjonalne usługi meblowe

Ochroń Twoje dziecko przez telefon

Nasze dzieci z wielu stron narażone są na różne niebezpieczeństwa czyhające na każdym kroku. Zwłaszcza w sieci, gdzie nie sięga nasza opieka, młode osoby podatne są na ataki i niebezpieczne treści nieprzeznaczone dla dzieci w ich wieku. Co można zrobić, by chronić dzieci w sieci?

Pomocne aplikacje na telefon

podsłuch w telefonieWiększość dzieci w wieku szkolnym posiada już swój pierwszy smartfon. Głównie dajemy dziecku telefon po to, by skontaktowało się z nami w ważnych sprawach, bądź gdy skończy swoje zajęcia. Jednak smartfony dają dziecku dostęp do treści dla dorosłych i aplikacji, w których mogą czaić się różne niebezpieczeństwa. Z pomocą przychodzą rodzicom aplikacje dające kontrolę nad tym, co dziecko robi w swoim telefonie. Dają możliwości zablokowania wybranych aplikacji, dostęp do wiadomości sms, monitorowanie lokalizacji dziecka czy nawet podsłuch w telefonie, rozmów i otoczenia. Może to pomóc ochronić dziecko i trzymać z dala od zagrożeń. Takie aplikacje działają w tle bez jakichkolwiek śladów ich uruchomienia, więc dziecko nie będzie się czuło szpiegowane i monitorowane. Nam za to daje poczucie, że dziecko jest bezpieczne w sieci, szkole i drodze do domu. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zakup takiej aplikacji, licencja na 3 miesiące użytkowania wynosi około 1000 zł. Jednak bezpieczeństwo i dobro własnego dziecka jest bezcenne i warto zainwestować w zdalną opiekę. Z aplikacjami monitorującymi możemy taką zapewnić.

Wiele zagrożeń w sieci może być bardzo niebezpiecznych dla naszego dziecka. Może sobie ono nie zdawać sprawy z tego, co może je spotkać ze strony innych użytkowników, którzy niekoniecznie mogą mieć dobre zamiary wobec nich. Warto zareagować w porę i mieć kontrolę nad tym, co dziecko robi w internecie i jakie treści przegląda. Bądź świadomym rodzicem.