Jaką wybrać siatkę sportową?

Profesjonalne usługi meblowe

Jaką wybrać siatkę sportową?

Jestem burmistrzem w małej miejscowości. Chcąc aby miejscowość w której sprawuje władzę się rozwijała postawiłem na jej rozwój. Zauważyłem, że dzieci i młodzież mają mało miejsca do rozwoju. Wieczorami i po szkole siedzą głównie na ławkach, bo w okolicy nie ma nic ciekawego do roboty. Postanowiłem więc znaleźć im jakąś rozrywkę. Razem z radą miasta ustaliliśmy, że wybudujemy boisko wielofunkcyjne. Boisko już prawie było skończone, potrzebne nam były jeszcze siatki do gry. 

Zakupy siatek do różnych sportów 

siatki sportoweWziąłem się za wstępne rozpisywanie przetargu publicznego. Najpierw razem z radą miasta ustaliliśmy jakie siatki sportowe będą nam potrzebne. Nasze nowe boisko jest przystosowane do wielu sportów. Na pewno potrzebowaliśmy siatek do bramek do gry w piłkę ręczną oraz nożną. Na listę zakupów wpisaliśmy również siatki do gry w siatkówkę oraz koszykówkę. W okresie zimowym nasze boisko przystosowane będzie do hokeja na lodzie. Zamówienie objęło więc też siatki do bramek hokejowych. Wtenczas ktoś z rady zwrócił uwagę na to, że obok boiska jest parking i przydałyby nam się też siatki ochronne. Była to słuszna uwaga. Takie siatki są umiejscowione nawet na wysokości trzech metrów, dlatego jest nikła szansa, że jakieś dziecko przelobuje taką siatkę i trafi w czyiś samochód. Jeśli chodzi o ilość potrzebnych siatek nikt już nie zgłaszał żadnych uwag. W specyfikacji zamówienia przetargu wpisaliśmy, że istotnym warunkiem jest dla nas jakość siatek sportowych. Siatki musiały być materiałowe lub polietylenowe. Takie siatki są przede wszystkim trwałe, dzięki czemu nie będą się łatwo rwały i niszczyły. Następnie radny zajmujący się rozwojem sportu wpisał odpowiednie wymiary każdej siatki jakie zamówiliśmy. Było tego dość sporo, ale dzięki temu boisko będzie dostosowane do wielu gier i jest szansa, że młodzież będzie z niego korzystać. 

Kilka tygodni później przetarg został rozstrzygnięty, a ja osobiście nadzorowałem wykańczania boiska. Panowie bardzo szybko i fachowo założyli wszystkie siatki na bramki oraz kosze. Boisko nabrało wreszcie klasy i było gotowe do wpuszczenia na nie dzieci. Trochę więcej problemów było z założeniem siatek ochronnych, ale i z tym sobie poradziliśmy. Sam sprawdziłem również stan techniczny siatek. Ponieważ wszystko było stabilne i wysokiej jakości nie pozostało mi nic innego jak otworzyć boisko.