Jak uprawiać smaczne truskawki?

Profesjonalne usługi meblowe

Jak uprawiać smaczne truskawki?

W zeszłym roku odziedziczyłam po rodzicach gospodarstwo rolne. Rodzice zajmowali się wszystkim po trochu i nie widzieli potrzeby w tym, żeby skoncentrować się na uprawie jednego rodzaju warzyw, zbóż albo owoców. Ja postanowiłam to zmienić. Zdecydowałam się uprawiać tylko truskawki. Z tego co się dowiedziałam w naszej okolicy była idealna gleba do tego, aby sadzić truskawki, a poza tym bardzo lubiłam te owoce, dlatego uznałam, że połączę w pewnym sensie przyjemne z pożytecznym.

Miałam duże plony smacznych truskawek

smaczne truskawki - uprawaŁatwo było jednak powiedzieć, a trudniej zrobić. Chciałam się bardzo dobrze przygotować do uprawy tych owoców, żeby już w pierwszym roku mieć duże i obfite plony. Swoje pierwsze kroki skierowałam do biblioteki, gdzie poprosiłam bibliotekarkę o jakieś dobre książki na temat upraw truskawek. Poleciła mi ona książkę zatytułowaną: smaczne truskawki – uprawa. Tytuł był bardzo zachęcający i muszę przyznać, że właśnie czegoś takiego potrzebowałam. Dowiedziałam się z lektury tej książki, że żeby truskawki były smaczne i soczyste nie wystarczy je uprawiać na glebie, która posiada odpowiedni odczyn PH. Najważniejsze jest bowiem ich nawożenie już po tym, jak sadzonki zostaną posadzone. Wiele osób decyduje się tylko na nawożeniem truskawek wapnem. Wapno jest bardzo ważnym składnikiem mineralnym wśród nawożenia owoców, ponieważ odpowiada za ich smaczny smak i soczystość. Co istotne nie można go przedawkować, ponieważ jeśli gleba posiada odpowiednią równowagę kwasowo – zasadową to nadmiar wapnia zostanie zneutralizowany. Jednakże przy nawożeniu truskawek nie można również zapominać o innych substancjach mineralnych takich jak fosfor, potas czy żelazo. Odpowiadają one bowiem za czerwony kolor truskawek, a także ich jędrność i odporność na szkodniki chorobotwórcze. Wszystko to przekłada się bowiem na smaczność owoców. 

Po lekturze tej książki czułam się odpowiednio przygotowane do prowadzenie upraw truskawek na polu. Kupiłam sadzonki truskawek, które dawały bardzo obfite plony i przede wszystkim nadawały się na uprawę pod gołym niebem, a nie tylko w sztucznych, szklarniowych warunkach. Zaopatrzyłam się również w odpowiednie nawozy, które stosowałam od samego początku. Dzięki temu udało mi się uzyskać naprawdę smaczne owoce.