Ile kosztuje profesjonalny kurs wspinaczkowy?

Profesjonalne usługi meblowe

Ile kosztuje profesjonalny kurs wspinaczkowy?

Nauka wspinania po skałach musi odbywać się według określonej kolejności. Nigdy nie powinniśmy podejmować się wspinania na własną rękę, bez posiadania stosownej wiedzy oraz umiejętności. Pomóc w tym mogą liczne szkoły wspinaczkowe oraz organizatorzy specjalistycznych kursów, którzy uczą od podstaw wszystkiego co najważniejsze. Jak zatem rozpocząć swoją przygodę z nauką wspinania po skałach?

Zapisy na kilkudniowe kursy nauki wspinania

kilkudniowe kursy wspinaczkoweKażdy kto marzy o nauce wspinania po skałach, nie powinien zabierać się za to bez posiadania odpowiedniej wiedzy. Wiedza jednak jest ciężka do uzyskania i nie wystarczą do tego jedynie książki. Potrzebna jest tutaj również praktyka, której nie nabędziemy bez pomocy doświadczonych i odpowiedzialnych instruktorów. Idealną propozycją są kilkudniowe kursy wspinaczkowe organizowane przez takich instruktorów. Kursy są organizowane w różnych trybach i możemy ukończyć kurs dwudniowy, czterodniowy lub znacznie dłuższy. Wybór konkretnej opcji jest zależny od naszych możliwości czasowych i finansowych. Ile zatem będziemy musieli zapłacić za taki profesjonalny kurs wspinaczkowy? Udział w kursie wspinaczkowym będzie nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Cena ta jest jednak ściśle uzależniona od ilości dni oraz przerabianych zajęć praktycznych. Kursy weekendowe mogą kosztować od czterystu do pięciuset złotych. W przypadku dłuższych kursów, które omawiają znacznie szerzej temat wspinaczki, ceny mogą wynieść ponad tysiąc złotych za tygodniowe szkolenie. Dla tych co chcą odbyć takie szkolenie, są możliwe również atrakcyjne zniżki. Wiele szkół wspinaczkowych, które organizują takie profesjonalne kursy, dają atrakcyjne zniżki pod warunkiem, że zabierzemy ze sobą więcej osób na takie zajęcia.

Tym sposobem możemy zabrać ze sobą na taki kurs wspinaczkowy grupę znajomych lub kogoś z bliskiej rodziny. Wówczas możemy rozbić koszty takiego kursu na kilka osób i znacznie na tym zaoszczędzimy. Przed przystąpieniem do takiego profesjonalnego kursu zawsze powinniśmy pamiętać o sprzęcie wspinaczkowym. Większość organizatorów takich kursów oferuje sprzęt w cenie kursu, choć nie zawsze jest to zasadą. Niekiedy dodatkowo trzeba pokryć koszty wynajmu fachowego sprzętu do wspinania oraz potrzebnych lin asekuracyjnych.