Czy można ubiegać się o zwrot VAT-u zagranicznego?

Profesjonalne usługi meblowe

Czy można ubiegać się o zwrot VAT-u zagranicznego?

Obecnie większość polskich firm opiera swoją działalność na wykonywaniu transakcji międzynarodowych, lub też sprzedaje towar zakupiony z zagranicy. W związku z tym, takie przedsiębiorstwa są narażone na dodatkowe koszty, w wyniku na przykład konieczności opłacenia zagranicznego Vat. Na szczęście istnieją sposoby, aby uzyskać zwrot tego typu kosztów.

Kto może ubiegać się o zwrot Vat-u z Francji?

zwrot VAT z FrancjiWiększość obecnie działających przedsiębiorstw oparta jest o handel międzynarodowy, ze względu na przykład na zamawianie zagranicznych towarów, które są następnie sprzedawane w naszym kraju. W związku z tym, polscy przedsiębiorcy narażeni są na dodatkowe koszty, między innymi konieczność opłacenia podatku Vat w innych krajach. Na szczęście każdy polski przedsiębiorca może się ubiegać o zwrot VAT z Francji czy innego kraju europejskiego. Warunek jest jeden – musi to być firma, która działalność gospodarcza prowadzi w Polsce, ale zakupów towarów dokonuje w innym europejskim kraju, w tym przypadku we Francji. Jest to jeden z tych krajów europejskich, w których polscy przedsiębiorcy maja dużą liczbę kontaktów biznesowych, co wiąże się z licznymi przejazdami w obrębie tego kraju i koniecznością opłacenia tamtejszego podatku Vat. W jaki sposób ubiegać się o jego zwrot? Przede wszystkim, trzeba złożyć odpowiedni wniosek, pamiętając jednak o tym, że wiąże się to z koniecznością posiadania odpowiedniej znajomości języka francuskiego oraz znajomością tamtejszych procedur i zasad urzędowych. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firm i przedsiębiorstw, które specjalizują się w procedurze zwrotów podatku VAT we Francji. Firmy takie, dzięki świetnemu zorientowaniu się w przebiegu procedur urzędowych w krajach europejskich, są w stanie skrócić proces ubiegania się o zwrot VAT-u nawet do dwóch tygodni. Ubiegać się o zwrot VAT-u mogą ci przedsiębiorcy, którzy są zarejestrowani jako czynni płatnicy w Polsce, ale jednocześnie nie są zarejestrowani jako płatnicy VAT we Francji.

Transakcje międzynarodowe są nieodłącznym element działalności większości firm w Polsce, szczególnie jeżeli chodzi o zakup towarów w krajach zagranicznych. Jednocześnie takie transakcje są obciążone dodatkowymi podatkami i opłatami, które obowiązują w innych krajach. W takim wypadku warto korzystać z prawa ubiegania się o zwrot tego typu opłat.